top of page
SOFT SPOT
Adrienn Hód, Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková

STŘEDA 28. 6.
18:30

V průběhu června do Ostravy tradičně přivážíme dvě současné špičkové inscenace v rámci festivalu TANEC PRAHA. Tou první je open-air verze pohybového projektu It's All About, která proběhne v - pro pohyb netradičním - nádvoří Nové radnice. Druhé představení Soft spot můžete zhlédnout 28. června v Divadle Petra Bezruče.

TP_logo_sirsi-plnobarevna-verze_negativ.png
logo_DPB.png

Experimentální fyzické představení zrozené ve spolupráci slovenských tanečnic Martiny Hajdyla, Soňi Ferienčíkové a maďarské choreografky Adrienn Hód. Prostřednictvím improvizace a výzkumu fyzického těla zkoumají vztah právě mezi tělem, osobností a významem.

 

Co vnímáme, když se podíváme na lidské tělo? Co nám říká obličej, gesto, postavení a pohyb těla? Jak komunikujeme prostřednictvím těla s ostatními?

 

SOFT SPOT si pohrává s rozostřováním lidských vlastností, ptá se, co nás jako lidi definuje a poohlíží se po jakémsi skrytém citlivém ​​„křehkém místě” uvnitř nás samotných.

20220308_1765.JPG

Adrienn Hód je budapešťská choreografka, od roku 2007 stojí v čele HODWORKS, mezinárodně významného souboru současného tance. Právě tam dekonstruuje tělo, pohyb, prostor a zvuk, aby je znovu sestavila překvapivým způsobem. 

 

Soňa Ferienčíková je slovenská performerka, choreografka a zakladatelka BOD.Y o.z., byla nominovaná na divadelní cenu DOSKY 2018. 

 

Martina Hajdyla je slovenská tanečnice a choreografka, sídlí v Praze, kde v roce 2008 spoluzaložila soubor ME-SA. V roce 2016 byla nominovaná na cenu Thálie.

FOTO: Vojtěch Brtnický

Tvůrčí tým

Choreografie: Adrienn Hód 

Tvorba a interpretace: Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková

Hudba: Ábris Gryllus 

Dramaturgie: Ármin Szabó-Székely

Pohybová spolupráce: Márcio Kerber Canabarro 

Vizuální spolupráce: Mária Júdová 

Kostýmy: Lucia Škandíková 

Světelný design: Tomáš Morávek 

Technická podpora: Daniel Kozlík

Produkce: Romana Packová

PR: Alice Krajčírová

Grafika: Yara Abu Aataya

Producenti: Lucia Šimášková / BOD.Yngo, Jiří Hajdyla / ME-SA, György Ujvári-Pintér / HODWORKS 

 

Koprodukce: Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec / dance venue, Platforma pre súčasný tanec - PlaST / PlaST Contemporary Dance Platform, Asociácia Bratislava v pohybe/ Bratislava in Movement Association, OFF Foundation
 

Za podpory: Podpořeno s využitím veřejného grantu z Fondu na podporu umění Slovenské republiky / Supported with the use of a public grant from the Fund for the Support of the Arts of the Slovak Republic, Mezinárodní visegrádský fond / International Visegrad Fund, Hlavní město Praha / City of Prague, Ministerstvo kultury České republiky / Ministry of Culture of the Czech Republic, Státní fond kultury of the Czech Republic / State Fund for Culture of the Czech Republic
 

Speciální poděkování: Csaba Molnár, Adam Czirák, Dano Raček, Petr Soukup, Mia Majeríková, Maker Keveš, Márk D. Molnár, Soňa Kúdeľová, Viera Farbiaková, Petr Goro Horký, Jenda Niesit, Mariana Novotná, Michal Šimečka, Agi Ferienčíková, Tatiana Lacová, Karol Laco, Lenka Sedláčková, Aneta Jiroušková, Adéla Jiroušková a Divadlo Petra Bezruče.

bottom of page