top of page

LUXURY MEMORIES

Objevte tanečně hudební krátkometrážní film, který ukazuje krásu oceňované ale i neustále skloňované secesní budovy Ostravica-Textilia!

Tento film vznikl v produkčním týmu Move Ostrava v květnu 2016. Původně se mělo jednat o site-specific pohybové představení, které měli diváci shlédnout v budově bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia během festivalu Move Fest Ostrava 2016. Odborníci však měli jiný názor a veřejnost do zchátralé budovy odmítli pustit. Týmu tedy nezbývalo nic jiného než od ideje tance v této historické památce upustit. Nebo?

Nebo taky ne! Nikdo se nechtěl vzdát představy tanečnic v červených retro šatech obklopených sutinami a rozpadajícími se krovy. Během pár hodin tedy padlo odvážné rozhodnutí v proudu rozběhnutého festivalu MOVE Fest úplně změnit uvažování z divadelního a site-specific do filmového a místo představení natočit film. Ten vás svou atmosférou přenese přímo do vstupní haly s ikonickými schody, do doby chlebíčků na pultech v bistru a hedvábných šátků v regálech.

Tato perla, která se nám povedla vylovit z hlubin ostravského architektonického skvostu, propojuje hned čtyři formy umění:

 

  • tanec v choreografii Jany Ryšlavé

  • hudbu z rukou tvůrčí skupiny Forma

  • filmařské umění kameramana a režiséra Radima Vaňouse

  • a architekturu Marie Frommerové

Realizační tým

Námět a choreografie: Jana Ryšlavá

Kamera a režie: Radim Vaňous

Hudba: Forma

Účinkují: Tereza Petrová, Katy Quisová, Eliška Kučáková, Lucie Kovářová, Beáta Šodková, Adriana Steinerová, Klára Machalcová, Klára Šindelářová, Viktorie Georgievová, Kateřina Nepovímová, Dorota Hořanská, Jakub Sotorník, Marcela Kučová

Světla: Pavel Vitt

Produkce: Petr Kiška

Mediální ohlasy
Partneři projektu
Ostravica2020.png
COOLTOUR_logo_text.jpg
Přispěvatelé Hithit kampaně
Performeři a všichni členové týmu 
bottom of page