top of page
MOVEment intensive | jaro 2024

PÁTEK 5. 4. 
-
NEDĚLE 7. 4.

HARMONOGRAM LEKCÍ

PÁTEK 5. 4. 2024

17:30 - 19:00 Jana Ryšlavá: HATHA YOGA

SOBOTA 6. 4. 2024

10:30 - 12:00 Jana Ryšlavá: HATHA YOGA

15:00 - 17:00 Paulína Šmatláková: POHYB A SOUČASNÝ TANEC
 

NEDĚLE 7. 4. 2024

9:30 - 11:30 Paulína Šmatláková: POHYB A SOUČASNÝ TANEC

Po nedělení lekci se můžete s lektorkami vydat na MOVE BRUNCH. Pokud máte chuť, potvrďte prosím svou účast zde Jedná se o nezávaznou rezervaci místa, abychom věděli, kolik se nás sejde. Abychom mohli zajistit fajn prostředí a společný čas, prosíme o přihlášení na brunch do 4. 4.

CENY LEKCÍ

POHYB A SOUČASNÝ TANEC
STUDENTI/PROFESIONÁLOVÉ 250 KČ 

DOSPĚLÍ 350 KČ

HATHA YOGA
STUDENTI/PROFESIONÁLOVÉ 180 KČ

DOSPĚLÍ 250 KČ

Pohyb

POHYB
& SOUČASNÝ TANEC

Tento workshop slovenské performerky Paaulíny Šmatlákové je zaměřený na zkoumání autentického pohybu prostřednictvím improvizace a tvůrčích úkolů a objevování vlastní síly a dynamiky skrze vztah s podlahou.

 

Cílem je na začátku workshopu se společně napojit na svoje tělo a mysl jako jednotu, prozkoumat vlastní jedinečnost a autentičnost a otevřít se kreativitě v pohybu, který je nám nejpřirozenější. V druhé polovině workshopu se seznámíme s jednoduchými principy kontaktu s podlahou a obrácenými polohami. Zaměříme se na dynamiku, rytmus a lehkost, které nás mohou doprovázet v procesu zkoumání vlastní síly a explozivity. Na konci workshopu si s prozkoumanými pohybovými kvalitami společně zatančíme :)

Praktické info: Lekce jsou koncipovány tak, aby každý  pracoval a rozvíjel své tělo na své vlastní úrovni. Je proto vhodná pro ty, kteří již mají s pohybem nějaké zkušenosti. Vhodné oblečení jsou dlouhé nohavice + nejlépe mikina a pod ní něco lehčího - ať vám je během warm-upu i flow pohodlně.  

PAULÍNA ŠMATLÁKOVÁ

Paulina Portrait.JPG

Paulína Šmatláková je slovenská taneční performerka žijící v Dánsku. Absolvovala obor Současný Tanec na Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance v Londýně. Od roku 2017 do 2020 byla aktivním členem tanečního souboru Holstebro Dansekomagni v Dánsku. Později se v souboru stala asistentkou choreografie a vedoucí zkoušek (rehearsal director). Na Slovensku Paulína spolupracovala se sdruženími TRAKT, Tanečno a Rezerva, se kterými se podílela na vzniku několika tanečních inscenací (Charon, The Urge Grows, Sen).

 

Od roku 2022 spolupracuje jako performerka a asistentka s českou choreografkou Janou Burkiewiczovou (BURKICOM) v Praze a v Ostravě. V současnosti Paulína aktivně působí jako performerka, lektorka a tvůrkyně na nezávislé scéně v Dánsku, České Republice a na Slovensku.

Yoga

HATHA
YOGA

Vstupte na podložku a najděte čas jen pro sebe, svoje tělo a svou mysl. Lekce hatha yogy Jany Ryšlavé je zaměřená na dech a pomalé zahřátí a posílení. Ve střední části lekce se bude věnovat rotacím a pozicím podporující funkci žlučníku, jehož správná funkce nám pomáhá zbavit se nepříjemných pocitů. Společně s přicházejícím jarem nám pomůže tělo probudit a vitalizovat.

Praktické info: Lekce je vhodná pro mírně pokročilé i začátečníky, kteří se již nějakému druhu pohybu věnovali. Pro každou asanu uvadí Jana variantu jednodušší a přidávám možnosti obtížnějších variant.

S sebou doporučujeme vlastní podložku a pohodlné oblečení neomezující pohyb, deku nebo mikinu pro závěrečnou relaxaci.

JANA RYŠLAVÁ

Jana Ryšlavá WS 2.jpeg

Jana Ryšlavá je taneční a pohybová pedagožka, performerka a kulturní manažerka v oblasti pohybových umění.

Vystudovala  Experimental Academy of dance Salzburku a Akademii múzických umění v Praze. Po stážích ve Finsku a Norsku se vrátila do Čech a začala rozvíjet současné pohybové přístupy během výuky na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.

 

Kurátorsky se od roku 2014 věnuje pohybové platformě MOVE Ostrava a festivalu MOVE Fest, který teď najdete v Ostravě, Košicích a Valašském Meziříčí. 

Workshopy proběhnou v Středisku volného času na ulici Ostrčilova 19.

Nejlépe se tam dostanete tramvají na zastávku Hotelový dům Jindřich, nebo trolejbusem a autobusem na zastávku Husův sad.

bottom of page