top of page
MÁŠSKÝ
tYhle
WORK IN PROGRESS UKÁZKA

STŘEDA 13. 3.
17:30

Jsme moc rádi, že jsme společně s hb studiem mohli navázat na sérií tvůrčích rezidencí, kterou v Ostravě kolektiv tYhle již realizoval. Další z nich probíhá právě teď, během měsíce března, a připravuje se v ní nový projekt s maskami

 

Práce na něm začaly v roce 2023, kdy proběhla první rezidence projektu s pracovním názvem Mášský na Švestkovém dvoře v Malovicích. Tam se v září 2024 uskuteční také premiéra. Projekt volně navazuje na dílny masek z roku 2022 a dřívější tvorbu Lukáše Karáska s maskami (Obývací pokoj).

 

V projektu kolektiv autorů pracuje s tématy: rozmanitost, diverzita a odlišnost na lidské úrovni. "Jako inspiraci jsme si zvolili literární zdroje, ve kterých se objevuje motiv cestovatelů, kteří potkávají odlišné bytosti, různé charaktery a typy."

 

Podobně jako v Obývacím pokoji i nyní Lukáše Karáska zajímá rozmanitost společnosti a možnost (či nemožnost?) společné existence odlišných bytostí - jaké bytosti, z jakých světů a v jakém kontextu se mohou ocitnout.

IMG_8791.jpeg

TVŮRČÍ TÝM

Performeři, tvůrci: Lukáš Karásek, Margaryta Lebedzeva, Marie Svobodová, Kateřina Szymanski, Orkun Turkmen, Lucie Vrbíková

Masky: Magdaléna Vrábová

Facilitace kolektivní tvorby: Daniela Voráčková

Dramaturgie: Alica Minar

Produkce: tYhle, Věra Halamásková

bottom of page