top of page
DOMA
Věra Kvarčáková, Jeremy Galdeano

SOBOTA 18. 11.
18:00

Přijďte jako první zhlédnout střípky z nově vznikající taneční inscenace Doma, která je výsledkem unikátního spojení MOVE Ostrava a Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka s absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě Věrou Kvarčákovou a místními studenty. 

S radostí vás zveme na první „work in progress“ ukázku, ve které vystoupí sama choreografka (Les Grands Ballets Canadiens), Vítek Kořínek (Hessisches  Staatstheater Wiesbaden) a Marta Drastíková (ND Praha, držitelka ceny Thalie).

 

Ve výsledném díle se pak můžete těšit také na další hvězdy současné baletní scény jako například Markéta Pospíšilová (Ballet Monte Carlo) či Christie Partelow (Nederland Dance Theater). Protože vnímáme silnou potřebu propojení aktuálních potřeb choreografů a studentů pohybových oborů, zúčastní se procesu tvorby po boku těchto zkušených profesionálů také tucet studentů Janáčkovy konzervatoře vybraných formou konkurzu. Během celého tvůrčího procesu tak budou mít zúčastnění studenti jedinečnou příležitost zažít nastudování profesionálního pohybového představení a setkat se s úspěšnými performery, kteří vyšli ze stejného místa jako oni samotní. 

2019-05-02 Jeremy & Vera53618_WEB.jpg

Věříme, že tato iniciativa v rámci projektu "MOVE motivuje studenty pohybových oborů pomocí know-how úspěšných profesionálů z MSK" posílí vazbu mezi aktuálními a bývalými studenty, kteří se stali profesionály, a pomůže mladým talentům odhalit šířku možností a cest, které mají před sebou.

 

Světová premiéra inscenace Doma proběhne v rámci komponovaného včera Návraty v červnu 2024 v rámci příštího ročníku MHFLJ na Hukvaldech a bude výsledkem několika společných tvůrčích rezidencí, z nichž první proběhne právě nyní v listopadu na Janáčkově konzervatoři.

MOVE
TIP

Pokud byste měli zájem zažít alespoň malý kousek z tvůrčího procesu Věry Kvarčákové, můžete se zúčastnit pohybového workshopu Contemporary dance, který povede v pátek 17. a v sobotu 18. listopadu. Tato lekce slouží totiž zároveň jako rozcvička pro tanečníky účastnící se rezidence, takže si užijete lekci současného tance po boku profesionálů i nastupující mladé generace. Ale nebojte, je to jen warm-up vhodný i pro začátečníky 😉

FOTO: Sasha Onyschenko, @kravetzphotographics

Projekt je podpořen Statutárním městem Ostrava a Moravskoslezkým krajem. Děkujeme. 

Ostrava_lg_negB.png
Moravskoslezsky_kraj_logo.png

Inscenaci Doma vzniká ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Leoše Janáčka

bottom of page