top of page
Lukáš Bobalík (SK)

RECYKLÁCIA V POHYBE

PÁTEK 
18. března
17:30 - 20:30

SOBOTA 
19. března
9:30 - 12:30

V Recyklaci v pohybu jde o volnou inspiraci magického světa koučinků cílených na seberozvoj a jejich integrování do tréninku současného tance. Pro tanec poskytují možnost novým způsobem pracovat s kontinuitou pohybu, uvolněním a napětím, ale v neposlední řadě nám umožňují modelovat obraz nekonečného, vynořujícího se a zanikajícího tělesného projevu. Člověk jako pendulum, jako výzkumník, jako touha, která se nezastavuje, jako křehká hmota a současně stále v bezpečí.

Workshop je určený jak tanečníkům, tak tanečním nadšencům i všem, kteří mají zkušenost s pohybem. Skvělý je pro profi tanečníky, studenty tanečních škol, ale i pro kohokoliv kdo v pracovním procesu zpracovává velký tlak. Ten je v dnešní době velkého napětí, skvělé umět zpracovat nejen v hlavě, ale i tělem. Workshop se zabývá zpracováním tlaku na výkon v pohybu, prací s energií. Cílem je pomoci účastníkům, aby zůstali efektivní a přesní, a nedávali větší výdej, než je potřebné. Dále vás čeká práce s napětím, efektivitou.

bobalík koláž.png

Foto: Natálie Zajačiková

"Dlhodobo sa venujem tvorivému výskumu dialógu tanečného a funkčného pohybu. Inšpirujú ma príklady rôznej fyzikality nie len tej, na ktorú prichádzam ako tanečník technikami súčasného tanca. Zaujíma ma, čo funkčný pohyb ponúka pri procese komponovania choreografie, a súčasne tým skúmam techniky samoudržania, spôsoby narábania s energiou, úsilím a prácou s konkrétnou fyzickou skúsenosťou ako východiskom tvorby tanečného materiálu."

Lukáš Bobalík

Workshop proběhne ve studiu Jogista, které najdete v Dolních Vítkovicích - nad barem Etáž, naproti kavárny Cokafe v 2. patře.

Nejlépe se tam dostanete tramvají na zastávku Důl Hlubina, pěšky přes lávku u Nové Karoliny, nebo autem na parkoviště na ulici Vítkovická.

bottom of page