top of page
MOVEment intensive | podzim 2023

PÁTEK 17. 11. 
-
NEDĚLE 19. 11.

CONTEMPORARY DANCE

Tam, kde sama před několika lety absolvovala, přijede nyní úspěšná tanečnice a choreografka Věra Kvarčáková předat své zkušenosti i vám. Její lekce contemporary dance je zaměřená na přípravu a rozehřátí těla před zkouškou, či následujícími workshopy a čekají vás vedené kroky i taneční zadání.

Workshopy Věry Kvarčákové jsou uváděny jako první fáze zkoušek připravované premiéry inscenace DOMA ve spolupráci s MHFLJ.

FYZICKÝ TRÉNINK
MIMA

Mim, akrobat a herec Matěj Petrák vás na tříhodinovém workshopu seznámí se základními technikami pantomimy, její podstatou a potenciálem. Jak může ovlivňovat další obory jako je groteska, cirkus, clownerie či činohra? Proč mít bílý obličej a pruhované triko ještě neznamená být mimem? Přijďte najít odpovědi v pátek a sobotu 17. a 18. listopadu. P.S. Baret a rukavičky nechte doma.

JÓGA

V lekcích jógy Jany Ryšlavé se naladíme na podzimní vlnu. Základem budou předklonové a rotační pozice, které vedou k vytvoření tepla uvnitř těla a také pozice, které obrací naši pozornost dovnitř sebe sama a zklidňují naši rozevlátou mysl. Dále pak záklonové pozice, které stimulují plíce a pomáhají předcházet respiračním onemocněním.

HARMONOGRAM LEKCÍ

PÁTEK 17. 11. 2023

9:30 - 11:00 Věra Kvarčáková: CONTEMPORARY DANCE

13:00 - 16:00 Matěj Petrák: PANTOMIMA A GROTESKA NEJSOU MRTVÉ - OBJEV JEJICH POTENCIÁL!

16:15 - 17:45 Jana Ryšlavá: HATHA YOGA FLOW

SOBOTA 18. 11. 2023

9:30 - 11:00 Věra Kvarčáková: CONTEMPORARY DANCE

13:00 - 16:00 Matěj Petrák: PANTOMIMA A GROTESKA NEJSOU MRTVÉ - OBJEV JEJICH POTENCIÁL!

16:15 - 17:45 Jana Ryšlavá: HATHA YOGA FLOW
 

NEDĚLE 19. 11. 2023

10:00 - 12:00 Jana Ryšlavá: SUNDAY YOGA

CENY LEKCÍ

I VSTUP NA POHYBOVÉ LEKCE MŮŽETE ZAKOUPIT FORMOU PAY WHAT YOU CAN = VYBERETE SI
Z NABÍZENÝCH ÚROVNÍ, TU KTEROU SI ZROVNA MŮŽETE A CHCETE DOVOLIT: 

100 Kč / 150 Kč / 200 Kč / 250 Kč / 300 Kč

Workshopy proběhnou v sále S2 Janáčkovy konzervatoře na adrese Českobratrská 40, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz.

Nejlépe se tam dostanete trolejbusy číslo 102, 103, 104, 105, 107, 108 a 112 na zastávku Konzervatoř.

VĚRA KVARČÁKOVÁ 

Věra Kvarčáková WS.jpeg

Věra Kvarčáková pochází z Ostravy a vystudovala Janáčkovu konzervatoř. Poté tančila v Baletu Národního divadla v Brně, Ballet de l'Opéra National du Rhin a Les Grands Ballets Canadiens a v září 2019 nastoupila jako sólistka do Národního divadla v Mannheimu. Tančila klasický i současný repertoár, mimo jiné Ohada Naharina, Jiřího Kyliána, Williama Forsytha, Marca Goeckeho, Johana Ingera, Jeana Christopha Maillota, Uwe Scholze, Cayetana Sota, Stephana Thosse, Shen Wei, Edwarda Cluga, Étienna Bécharda, Christiana Spucka, Anabelle Lopez Ochoa, Cathy Martson, Douglase Lee, Felixe Landerera a mnoho dalších. Je také učitelkou jógy a je držitelkou certifikátu taneční terapie Cirque du Soleil, The National Centre for Dance Therapy a Parkinson en mouvement.

MATĚJ PETRÁK

1611756148-laterna-magika-mates-petrak-foto-sramkova.jpg.webp

Matěj Petrák vystudoval na Katedře nonverbálního divadla na pražské HAMU. Již během studií začal hostovat v divadlech (Minor, Bravo!, Národní divadlo v Praze...). Vystupoval na mezinárodních festivalech a komponovaných večerech po boku jmen jako Nola Rae, Peter Shub nebo Umbilical brothers.

Nyní jp můžete vidět na jevišti Nové scény Narodního divadla v Praze v představeních Laterny Magiky, v Divadle Minor, Divadle na Fidlovačce nebo v Lodi Tajemství bratří Formanů, kde nově vede festival Théseova Loď.

ANDREJ ŠTEPITA

JANA RYŠLAVÁ

Jana Ryšlavá WS 2.jpeg

"Jóga a podložka je pro mě místo a čas na sebe, na každodenní posuny a nebo na poznání, při kterých mě baví provázet i další.

 

K józe mě přivedlo už studium na Salzburg Experimental Academy of Dance, kde byla součástí každodenní rutiny a další cesta mě vedla přes tanec a cirkusové principy zpět ke klidu a kontinuitě vlastní praxe na podložce.

 

Absolutně miluji tu proměnu, když  na začátku praxe usedáme na podložky s bzučící hlavou plnou pracovního dění a na konci lekce odcházíme z podložek usazení více do těla a sami sebou. Baví mě objevovat nové možnosti mého těla i hlavy a ráda se o to dělím s ostatními."

bottom of page