top of page
MOVEment intensive | jaro 2023

SOBOTA 15. 4. 
-
NEDĚLE 16. 4.

Nový rok, nový MOVEment intensive, nový lektor! Na tento jarní víkend plný pohybu jsme pro vás připravili lekce zaměřené na fyzické divadlo, performing a současný tanec, které povede slovenský host tanečníka a perfomer Andrej Štepita. Na pohybu ho fascinuje obrovská masa nespoutané energie a vnímá ho jako prostředek ke společnému sídlení radosti, kterou v sobě neseme. Chybět nebude ani oblíbená jóga a pravidelná dávka pohybu Jany Ryšlavé

Své taneční sklils budete moci rozšířit o nový rozměr se slovenským performerem Andrejem Štepitou, který se zaměřuje zejména na hledání, zkoumání a kumulaci energie při pohybu prostřednictvím společného sdílení. Na svých lekcích zkoumá různé druhy pohybu a pohrává si s nimi prostřednictvím improvizací a různých variací. 

JÓGA
& POHYB

S Janou Ryšlavou si budete tentokrát moci dopřát jak relax a protažení, tak i pořádnou dávku aktivního pohybu. Připravila si pro vás lekce jógy, které jsou ideálním zahájením každého dne a hravý pohybový workshop Movement flow & upside down - skvělá lekce k objevování a posouvání možností vlastního těla. 

HARMONOGRAM LEKCÍ

SOBOTA 15. 4. 2023

10:00 - 11:30 Jana Ryšlavá: JÓGA

12:00 - 13:30 Andrej Štepita: FLOORWORK

13:45 - 15:15 Andrej Štepita: FYZICKÉ DIVADLO

15:30 - 17:00 Jana Ryšlavá: MOVEMENT FLOW & UPSIDE DOWN

NEDĚLE 16. 4. 2023

10:00 - 11:30 Jana Ryšlavá: JÓGA

12:00 - 13:30 Andrej Štepita: FLOORWORK

13:45 - 15:15 Andrej Štepita: FYZICKÉ DIVADLO

15:30 - 17:00 Jana Ryšlavá: MOVEMENT FLOW & UPSIDE DOWN

CENY LEKCÍ

1 LEKCE: 250 Kč / dospělý, 150 Kč / student

Workshop proběhne v tělocvičně ZŠ Waldorfska na adrese Na Mlýnici 611/36, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz.

Nejlépe se tam dostanete autobusem číslo 33 na zastávku Na Mlýnici, nebo tramvají č. 8 a 14 na zastávku Důl Odra.

JANA RYŠLAVÁ

_ZWG4519.jpg

Absolventka Salzburg Experimetal Academy of Dance a pedagogiky tance na pražské AMU. Věnuje se pohybu, joze a tanci a je přesvědčená, že pohyb sluší každému tělu i duši.

ANDREJ ŠTEPITA

Andrej III.jpg

Performer, pedagog a tvůrce působící především v oblasti současného tance a fyzického divadla.

 

Ve své umělecké tvorbě čerpá z nekonečného proudu energie, který během jeho uměleckého rozvoje formoval různé taneční styly a estetické formy. Neustálá vášeň k spontánnosti a výbušnosti pohybu jako uměleckému vyjádření ho inspiruje k zkoumání různých technik propojujících civilní, expresivní a virtuózní formy. Zajímá ho přesah umění do jiných oborů a věd, stejně jako lehké náhledy na náročná témata.

 

V posledních letech se zaměřoval na partnerskou práci a "site-specific" představení, což byly také témata jeho bakalářské a diplomové práce. Umění v ne-divadelním prostoru aktuálně rámuje jeho umělecké směřování. Jako performer se zajímá o autenticitu a přímou komunikaci s divákem.

bottom of page