top of page
Silvia Gribaudi (IT)

GRACES

PONDĚLÍ

7. června

19:00

Dům kultury

Giovanni Chiarot - Zeroidee.jpg

 Prosím přečtěte si aktuálně platná opatření pro kulturní akce. Najdete je zde. Před představení bude možnost nechat se ZDARMA otestovat,

pokud splňujete  tyto podmínky. Těšíme se na bezpečnou viděnou. 

  Představení probíhá ve spolupráci s festivalem TANEC PRAHA 2021.  

Jaké všechny podoby může mít krása?

 

Na to se ptá se italská choreografka Silvia Gribaudi v inscenaci inspirované sochou Tří Grácií. V kontrastu s vypracovanými postavami tří mužských tanečníků je na jevišti sama autorka ztělesněním svobody a přirozenosti.


S lidskostí a humorem sobě vlastním boří genderové stereotypy, otřepaná klišé a zdánlivou nedokonalost proměňuje v umělecké dílo plné lehkosti a půvabu. 

Graces nachází inspiraci v soše od Antonia Canova Tři Grácie (1812-17) a odráží atributy tří dcer řeckého boha Dia: Eufrosyné – vznešenost, Aglaia – radost a Thálie – hojnost.

Díla Silvie Gribaudi jsou plná lehkosti, ironie a svobody. V posledních deseti letech si autorka bere do hledáčku role mužů a žen a koncept virtuosity v tanci a perfekcionalismu v každodenním životě.

 

Graces vznikly ve spolupráci s filmařem Matteem Maffesantim, který byl součástí celého tvůrčího procesu, během kterého tým realizoval i několik workshopů pro širokou veřejnost.

 

Ocenění:

  • Cena Danza&Danza 2019 v kategorii "italská produkce"

  • Vítězný projekt CollaborAction#4 2018/2019

  • Prezentace díla na Italské taneční platormě NID Platform 2019

UPOZORNĚNÍ: V rámci uměleckého kontextu se v představení objevuje nahota.

PONDĚLÍ

7. června

19:00

Dům kultury

CHOREOGRAFIE: Silvia Gribaudi

DRAMATURGIE: Silvia Gribaudi, Matteo Maffesanti

PERFORMEŘI:  Silvia Gribaudi, Matteo Marchesi, Siro Guglielmi, Andrea Rampazzo

SVĚTELNÝ DESIGN: Antonio Rinaldi

TECHNICKÝ ŘEDITEL: Leonardo Benetollo

TECHNICKÝ ASISTENT: Theo Longuemare

PRODUKCE: Zebra

KO-PRODUKCE: Sartancangelo dei Teatri

KOSTÝMY: Elena Rossi

ZA PODPORY: Italský kulturní institut v Praze 

S PŘISPĚNÍM: ResiDance XL, Anticorpi XL, Network Giovane Danza D’Autore, L’arboreto, Teatro Dimora di Mondaino e IntercettAzioni, Centro di Residenza Artistica della Lombardia, Circuito CLAPS e Industria Scenica, Milano Musica, Teatro delle Moire, Zona K 

UMĚLECKÉ REZIDENCE: Klap - Maison Pour la danse Marseille, Centro per la Scena Contemporanea/Operaestate Festival del Comune di Bassano del Grappa, Orlando Bergamo, Lavanderia a Vapore Centro di Residenza per la danza regione Piemonte, L’arboreto - Teatro Dimora | La Corte Ospitale: Centro di Residenza Emilia-Romagna, ARTEFICI - Artisti Associati di Gorizia, Dansstationen, Danscentrum Syd, Skånesdansteater Malmö Sweden and with the support of Centro di Residenza Armunia/CapoTrave Kilowatt.

CollaborAction#4 2018/2019

VE SPOLUPRÁCI S FESTIVALY A DIVADLY: Rete Anticorpi, Ater Circuito Regionale Multidisciplinare, Associazione Mosaico Danza/Interplay, Piemonte Dal Vivo, Amat, Arteven, Fondazione Teatro Comunale di Vicenza, Associazione Artedanzae20, Teatro Pubblico Pugliese, C.L.A.P.Spettacolodalvivo, Associazione Armunia, Fondazione Toscana Spettacolo Onlus.

PREMIÉRA: 20.12. 2018, Nuovo Teatro Comunale Gorizia, Italy

DÉLKA: 50 minut

Níže uvedeným subjektům děkujeme za podporu, které si velmi vážíme:

graces logostrip - 1.jpeg
IIC-colore-praga (1).jpg

PONDĚLÍ

7. června

19:00

Dům kultury

bottom of page