top of page
Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI)

WOODS

ČTVRTEK
2. června

15:00 ELEKTRA 
18:00 DOCK

  Představení probíhá ve spolupráci s festivalem TANEC PRAHA 2022.  

Zastavte se na moment po cestě městem v jedinečném, pestrém lese. Woods, kdesi na pomezí tance, performance a vizuálního umění, nás kreativním a poetickým způsobem vyzývá podívat se na palčivé současné otázky klimatických změn a života v naší společnosti. To vše z neotřelého úhlu pohledu, doslova „vzhůru nohama“. Performerky z Brazílie, Portugalska a Slovinska se společně s účastníky z řad široké veřejnosti mění v urostlé stromy. Jak dlouho vydrží stát na hlavě? A jak dlouho ještě přežijí naše lesy? 

 

Woods není jen pohybová performance. Je to výzva k dialogu o současné společnosti a klimatických změnách. Potřeba dát odpověď světu, který volá po změně. Protože neexistuje žádná planeta B.

V jádru projektu stojí udržitelnost. Stejně jako rozmanitá příroda, performeři vystupují v pestrých sukních nejrůznějších barev, vzorů a textur. Každá je jiná. Byly totiž vytvořené ve spolupráci s módními návrháři a velkými značkami na základě takzvané „upcyklace“ – a z odpadního materiálu, který by na trhu už nenašel své využití, vznikly působivé kostýmy pro představení. Inspiraci nacházejí v práci brazilského architekta Burle Marxe, argentinské textilní umělkyně Alexandry Kehayoglou a brazilské umělkyně Lygie Pape.

Autorky, které svou zprávu předávají dál po celém světě, využívají k přepravě z místa na místo dopravní společnosti, které se snaží zanechávat za sebou co nejmenší uhlíkovou stopu. 

Pohonem celého projektu je solidarita a empatie. Performeři různého věku, národnosti a pohlaví tvoří jednotný les urostlých stromů, jejichž síla spočívá v jejich rozdílnosti a vzájemné podpoře. My-příroda to společně zvládneme. Přežijeme!

TVORBA: Clarice Lima (BR), Catarina Saraiva (PT), Nina Fajdiga (SL), Aline Bonamin (BR) 

 

CHOREOGRAFIE, REŽIE:  Clarice Lima

DRAMATURGIE:  Catarina Saraiva

 

POHYBOVÁ ASISTENCE:  Nina Fajdiga, Aline Bonamin 

PERFORMERKY:  Nina Fajdiga, Aline Bonamin, místní účastníci

 

KOSTÝMY:  Onono / Ad Ferrera, Sirley Ferreira, Maria Elizabete Vasconcelos

 

KOPRODUKCE: Big Pulse Dance Alliance, v koprodukci festival TANEC PRAHA (CZ), New Baltic Dance (LTU), Sismògraf Dance Festival (ESP), Julidans (NLD), uvedeno Tanz im August/HAU Hebbel am Ufer (DE), spolufinancováno programem Kreativní Evropa EU 

 

PRODUKCE, MANAGEMENT: Linha de Fuga Associação Cultural (PT) 

PREMIÉRA: 7 May 2022, Vilnius, New Baltic Danse

DÉLKA: 30 min

Projekt je součástí Big Pulse Dance Alliance - spolupráce 12 evropských festivalů a jarního turné Woods (Litva - Švédsko - Česká republika - Velká Británie). Projekt se koná za podpory Perform Europe a Kreativní Evropy.

bigpulse_logo-black.png
logo_creative EU.jpg
Perform Europe.png
bottom of page