top of page

Summer Laboratories Sochaczew a festival Unity očima Petry Skalíkové

"Intensive summer laboratory v polském Sochaczewu byl opravdu intenzivní od začátku do konce. Setkala jsem se s mnoha umělecky zaměřenými mladými lidmi. Bylo pro mě zajímavé dozvídat se názory a postoje umělců z různých koutů Česka, Polska, Maďarska a Slovenska. Atmosféra byla od začátku velmi příjemná, všichni jsme přijeli s motivací naučit se něco nového, pracovat společně, seznámit se s ostatními.


Tři leadeři, tři ženy, nás v průběhu týdne seznámily se třemi představiteli první vlny avantgardních umělců a jakým způsobem by chtěly jejich inspiraci zachytit v závěrečném performance. Osobně jsem se seznámila s hereckou technikou bouffon, která mě velice zaujala, líbil se mi proces tvoření i závěrečná verze.


Myslím, že jsme pobavily jak sebe, tak diváky. Zároveň jsem se naučila nové způsoby zkoumání svého těla, jak pozornost zaměřená na konkrétní část těla nebo jeho vrstvy může změnit kvalitu pohybu v improvizaci. Snad jediná věc, kterou bych změnila je délka celého workshopu, devět dní uteklo velice rychle, cítila jsem, že jsme všichni tak trochu v časové tísni, proto bych ocenila přidání dalších dní."


Petra Skalíková, Studentka VŠMU


Laboratoře projektu EMBODIED IDEAS se uskutečnily 27. 8. - 4. 9. 2022 v Sochaczewi (Polsko). Zúčastnilo se jich 30 studentů z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska, kteří společně prožili 7 dní , 40hodin pohybu a 1 velké představení na festivalu UNITY.


Umělecké vedení: Dawid Żakowski

Lektřri: Viktória Makra (HU), Jana Ryslavá (CZ), Ewelina Sobieraj (PL), Kat Rampáčková (SK), Maciej Tomaszewski (PL)

Projekt je spolufinancovaný ministerstvem kultury české republiky, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a International Visegrad fund.


Projekt připravili: SZTUKA NOWA, MOVE Ostrava, Priestor súčasného tanca Košice, Ziggurat Project.

32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page