top of page

MOVE Fest Ostrava 2023 očima studentek a studentů Duncan centre

V rámci propojování nastupující generace pefomerů s realitou současné scény jsme letos nabídli studentům několika konzervatoří a vysokých škol možnost zúčastnit se zcela zdarma programu MOVE Festu Ostrava 2023. Věříme, že takováto podpora mladých talentů je potřeba a brzy se nám vrátí v podobě nadšených tanečníků, ale možná také choreografů či tvůrců na dalších neméně důležitých pozicích.


Jedněmi, z těch kteří tuto možnost využili, byli studenti pražské konzervatoře Duncan centre. Během festivalového týdne v Ostravě zhlédli několik představení s svých "budoucích kolegů", zúčastnili se pohybových workshopů pod vedením svých idolů z profesionální scény a (nejen) během diskuzí měli možnost klást dotazy a sdílet své postřehy.


Unikátní a ohromně obohacující jak pro nás tak především pro samotné studenty bylo setkání studentů z DC se studenty z VŠMU, kteří vystupovali v rámci imponovaného večera věnovaného mladých talentům Fresh dance. Během debaty po tomto čtvrtečním programy proběhla mezi oběma skupinami družná debata plná zvídavého porovnávání, vyzvídání a přátelského sdílení.


Sami studenti z Duncan centre svůj účast na MOVE Fest okomentovali takto:


"Velmi důležité je v taneční branži získat kontakty, které mohou později otevřít nové dveře a možnosti. To se na Movefestu povedlo. Možnost potkávání lidí z taneční sféry a nahlédnutí do procesů mezinárodních tanečníků a jejich tvorby. Skrze různorodé workshopy, po představení nasledné diskuze s tvůrci. Shodly jsme se, že bylo obohacující vidět tanečníky z blízka, jelikož v běžném divadelním prostředí je to náročnejší. Jsme vděčné za tuto zkušenost a na dalším MOVE Festu ZDAR!"152 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page