top of page

Vznikla Asociace nového cirkusu a MOVE Ostrava je její součástí!

V úterý 19. března 2024 byla v Praze oficiálně založena česká Asociace nového cirkusu (ANC). A proč vám to píšeme? Protože MOVE Ostrava se, po boku organizátora oblíbeného ostravského festivalu Cirkulum společnosti Cirkus trochu jinak, stal členem reprezentujícím potřeby regionů z Moravskoslezkého kraje 🥳


Již dlouhodobě jsme společně s dalšími kolegy pociťovali, že novocirkusová obec neměla v Čechách jednotné zastoupení, proto máme velkou radost, že jsme mohli přispět ke vzniku této velmi potřebné oborové asociace.


  • Věříme, že díky tomuto členství se budou na novocirkusové scéně systematicky šířit důležité informace z oboru, dříve se dostanou k nám a tudíž i k vám - potencionálním účastníkům.

  • Dále věříme ve vznik více mezioborových představení a více cirkusového dění přiváženého do Ostravy.

Zároveň si velmi vážíme důvěry, která byla vložená do rukou Jany Ryšlavé,  zvolené do představenstva asociace. Zde se zavazuje zastupovat potřeby regionů a také přesahy směrem k tanci a k dalším příbuzným oborům.

Pokud chcete v této tematice zůstat obraze, doporučujeme odebírat newsletter Platformy novocirkusovýrch profesionálů, ke kterému se můžete přihlásit zde.

OFICIÁLNÍ ZPRÁVA O ZAHÁJENÍ ČINNOSTI


Dne 19. března 2024 byla schválením stanov a volbou představenstva oficiálně založena Asociace nového cirkusu (ANC). Jednání se uskutečnilo v budově Institutu umění v Praze a online na Zoomu. Zúčastnili se ho zakládající členové, mezi kterými je celkem 15 organizací a 9 individuálních členů.


Zakládající členové odsouhlasili stanovy ANC a zvolili první představenstvo. Předsedou Asociace se stal ředitel festivalu Letní Letná Jiří Turek, dalšími členy představenstva režisér a lektor Ondřej Holba, ředitelka CIRQUEONu Eliška Jevičová, artistic director MOVE Ostrava Jana Ryšlavá a ředitel Cirku La Putyka a Jatka78 Ondřej Vykoukal.


Poslání ANC

Asociace nového cirkusu je otevřené sdružení nezávislých profesionálů a organizací působící v oblasti nového cirkusu po celé České republice. Jako profesní organizace a platforma slouží všem, kteří se chtějí podílet na rozvoji nového cirkusu v ČR.


Svou činností se chce dlouhodobě zaměřit na podporu, facilitaci a realizaci činností a aktivit, které slouží k rozvoji novocirkusové scény v České republice. Z toho vyplývá i její hlavní cíl, kterým je všestranná podpora subjektů i jednotlivců české novocirkusové scény, její rozvoj a profesionalizace skrze facilitaci komunikace mezi členy a veřejnou správou, organizaci oborových seminářů a workshopů a prezentaci české scény v ČR i zahraničí.


Zakládající členové

Organizace: AirGym Art Company, ART Prometheus, Cirk La Putyka, Cirkus Mlejn, Cirkus trochu jinak, CIRQUEON, FysioART, Holektiv, Jatka78, KD Mlejn, Losers Cirque Company a Divadlo BRAVO!, Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná, MOVE Ostrava, UFFO Trutnov a festival Cirk-UFF, Žongléros Ansámbl


Jednotlivci: Dagmar Bednáriková, Ondřej Holba, Veronika Jošková Štefanová, Michal Mudrák, Adam Rameš, Michaela Stará, Hana Strejčková, Lenka Švolíková, Anna Vondráčková


Za prostor pro setkání ustavující schůze z celého srdce děkujeme Institutu umění - Divadelnímu ústavu a jeho ředitelce Pavle Petrové.59 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page