top of page

Jak nebýt bosou kovářovou kobylou v projektu o well-beingu v kulturním prostředí


Někteří z vás možná ví, že již více než 2 roky jsme hrdými členy mezinárodního programu The Penguin Project, který se soustředí na zlepšování pracovních podmínek a well-being v tvůrčím a kulturním prostředí. V rámci rozvoje tohoto projektu proběhla v září 2023 v Čechách, konkrétně v krásném a inspirujícím prostředí nového rezidenčního centra Cabin studio v Pečicích u Mladé Boleslavi, rezidence zaměřená na integraci principů pohybové terapie.


Projekt iniciovala dvojice Shawn Antoni Wright a Florian Landstädter z kulturního centra Die Bäckerei v Innsbrucku už v roce 2021. Nyní v rámci něj probíhá tzv. Train The Trainer Program, během kterého čtveřice "trenérů" sdílí své zkušenosti a know-how s 11 osobnostmi z kulturní sféry z celé Evropy, aby jim pomohli kultivovat a posouvat kulturní prostředí ve svých zemích.


MOVE Ostrava do projektu přidává aspekt těla a pohybu. A právě pohybové části se věnovala čtveřice tvůrců - Jana Ryšlavá, Iveta Zedková, Shawn A. Wright a Florian Lansdtädter na této pětidenní rezidenci. Protože jak říká zakladatel The Penguin Projectu Floriana Länstater: "Aby byla práce v kultuře i dalších odvětvích udržitelná a naplňující, je třeba poznávat sebe, i své pracovní prostředí a kultivovat obě strany." A právě objevování tohoto poznání a kultivace je náplní připravovaných cvičení, které najdete v The Penguin Book.

Rezidenční pobyt The Penguin Projectu očima Jany & Floriana


Proč byla důležitá rezidence v Cabin studiu a co z The Penguin projektu vám dělá největší radost?


Jana: Bylo skvělé dělit se o pohybové zkušenosti a hned vidět, jak získáváme společný slovník a základ. Díky němu se bude moct spoustu dalších lidí cítit dobře ve svém těle a pečovat o sebe i své kulturní prostředí!


Florian: Our time in the Cabin Studio was very important for me because it enabled us to exclusively work on the project and thereby reach a working quality and depth that would never be possible in our normal working context. Equally important was having undinterupted time as a project group to connect to each other and form deeper bonds.The Penguin Project je realizován díky podpoře z programu Erasmus+ a je financován Evropskou unií. Názory a postoje v něm vyjádřené patří pouze autorům a nemusí nutně odrážet postoje Evropské unie či OeAD-GmbH. Ani Evropská unie, ani poskytující autorita za ně nemohou nést odpovědnost.


69 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page