top of page
Viktor Černický

PLI

SOBOTA 
11. května
17:00

PLI Latvia 109076003 G.Zaltauskaites.jpg

Z DŮVODU NEMOCI ZRUŠENO

‼️ Drazí milovníci tance, z důvodu nenadálého onemocnění performera jsme nuceni sobotní představení PLI zrušit 😔 Je nám to moc líto, ale pevně věříme, že se nám tento nádherný projekt podaří přivézt v jiném termínu.

  Představení probíhá ve spolupráci s festivalem TANEC PRAHA 2022.  

22 konferenčních židlí, obsesivní rytmus a jeden odhodlaný muž. Představení, které se pohybuje na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu, zábavnou formou ukazuje, že i předměty každodenního života lze proměnit v neuvěřitelné architektonické kusy. PLI navazuje na barokní filosofii Gottfrieda Wilhelma Leibnize, robustnost a okázalost tehdejší doby však nahrazuje jednoduchostí a minimalismem scénického provedení.

Koncept, choreografie a interpretace: Viktor Černický

Dramaturgie: Lukáš Karásek

Světelný design: Zuzana Režná

Scénografie: Drahomír Stulír

 

Inscenace PLI získala v roce 2019 Hlavní ocenění České taneční platformy a Cenu diváků a byla prezentována v rámci prestižní taneční přehlídky Aerowaves Spring Forward  2020 ve slovinské Rijece.

PLI_New Baltic Dance_2.jpg

Viktor Černický absolvoval na ateliéru Fyzického divadla v Brně. Jeho práce, často vystavěny z hledání vztahu mezi subjektivním tělem performera a objektu, se vyvíjejí do hraničních forem na pomezí tance, fyzického divadla, současné klaunérie a cirkusu. Jako interpret spolupracoval např. s Jarem Viňarským, Dominiquem Boivinem, Danielem Gulkem, Miřenkou Čechovou nebo Cie Mossoux - Bonté. Jako sólový tvůrce uvedl představení PLI (2018) a PAROLAPOLEA (2016), s nímž získal na České taneční platformě 2017 nominaci v kategoriích Tanečník roku a Taneční inscenace roku. Byla mu taky udělena speciální cena ve formě účasti na Choreographic Research Week v Bassano del Grappa.

PLI_New Baltic Dance.jpg
bottom of page