top of page
MARCO DA SILVA FERREIRA
FANTASIE MINOR

NEDĚLE 16. 6.
19:00

Vstupenky NA MOVE představení je možné zakoupit formou „Pay What You Can“. To znamená, že si z 5 nabízených cen můžete sami vybrat tu, kterou vám vaše finanční situace a láska k tanci dovolí.

PŘEDSTAVENÍ PROBĚHNE V RÁMCI FESTIVALU TANEC PRAHA A VE SPOLUPRÁCI S PROJEKTEM LÉTO V CENTRU.

Snová, melancholická, ale i vznešená a dramatická. Taková je Fantasie F moll - skladba Franze Schuberta z roku 1828 považována za nejvýznamnější klavírní duo hudební historie. Je známá pro svou hloubku emocí, kontrastní náladové změny a technickou náročnost.

Snový, melancholický, ale i vznešený a dramatický. Takový je taneční výkon Anky Post­ice a Chloé Robidoux v tanečním duetu italského choreografa Marco Da Silva Ferreiry. 

 

A proto je to dokonalá kombinace!

web5_Fantasie_minor ©Martin Argyroglo.jpg

Výše zmíněné hluboké emoce, kontrastní změny i technická náročnost k současnému tanci neodmyslitelně patří. Stejně tak však lehkost, s kterou Fantasie F moll začíná a radost z pohybu, která čiší z dynamické druhé poloviny skladby. A přesně takový je tento pohybový hravý duet dvou mladých streetových tanečníků.

Přijďte v neděli 16. června do Farské zahrady zažít setkání vážné hudby s nezkrotnou energií tance! Za sladkých tónů klavíru zažijte neodolatelný mix současného tance a street dance. Slibujeme, že vás uchvátí rytmická práce nohou, spontánní taneční výraz a živelná radost z pohybu. Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný hudby, pohybu a jejich společné energie!

Fantazie v F moll Franze Schuberta, rakouského klasicistního a raně romantického skladatele, je plná jemnosti, lehkosti a pohádkové zasněnosti. Světoznámý italský choreograf Marco da Silva Ferreira se inspiroval touto poetikou a vytvořil jemný a energií nabitý duet pro dva mladé tanečníky. Kombinace vznešených tónů a prvků street dance přetváří prázdný prostor bílého pódia v pomyslné hřiště, kterému vládne mládí a svoboda.

 

Inscenace Fantasie minor si na nic nehraje, neschovává se za nabubřelou masku a zve zkušené diváky i začátečníky v oblasti současného tance k hravému a živému zážitku. Outdoorová verze v malebné Farské zahradě navíc jistě umocní kýžený pocit volnosti a přirozenosti.

web4_Fantasie_minor ©Martin Argyroglo.jpg

Tvůrčí tým

Koncept: Marco da Silva Ferreira

Choreografie: Marco da Silva Ferreira

Asistent choreografie: Elsa Dumon­tel

Účinkující: Anka Post­ic, Chloé Robidoux

Kostýmy: Aleksandar Prot­ic

Světelný design: Marco da Silva Ferreira, Florent Beaur­uelle, Valentin Pasquet

Hudba: Fantas­ie v F moll od Franze Schuberta (Piáno: Lígia Madeira, Luís Duarte, Nahrávka a stu­dio mix: Suse Ribeiro)        

Zvukový design: Rui Lima, Sér­gio Mar­tins    

Technický manažer: Florent Beaur­uelle / Valentin Pas­quet    

Produkce: Centre Choré­graph­ique Nation­al de Caen en Normandie

Koproducent: Le Tri­dent, Scène nationale de Cher­bourg-en-Cotentin, TANDEM Scène nationale Arras-Douai, Cul­ture Com­mune, Scène nationale du bassin min­i­er du Pas-de-Cal­ais, Espace 1789, Scène con­ven­tion­née d’intérêt nation­al pour la danse de Saint-Ouen, Atelier de Par­is / CDCN 

Za podpory: Min­istère de la Cul­ture « Res­id­ency for Asso­ci­ated Artist » of DRAC Nor­man­die, the Cal­va­dos Departe­ment for a res­id­ency in Terre d’Auge, Caisse des Dépôts, Insti­tut Français for France-Por­tugal Sea­son 2022

web6_Fantasie_minor ©Martin Argyroglo.jpg
TP_logo_sirsi-plnobarevna-verze_negativ.png
PŘEDSTAVENÍ PROBĚHNE V RÁMCI FESTIVALU 
bottom of page