top of page

Barbora Vašků Kaufmannová

Jak jsem se dostala k učení?

Přes přípravku  Národního divadla v Praze, studium baletu na konzervatoři v Praze pod vedením velkých jmen jako Hana Vláčilová, Zdena Nemcová, Jaroslav Slavický, Nely Danko a dalších, jsem v roce 2001 nastoupila do angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě a zde se postupně vypracovala až na pozici sólistky. Na prknech co znamenají svět jsem strávila s krátkou pauzou krásných 18 let. Ale protože jsem tvor zvídavý, začala jsem pokukovat o dalším studiu a v roce 2008 jsem se rozhodla pro Ostravskou univerzitu, kde jsem nakonec vystudovala tělesnou výchovu. Protože technika klasického tance se stále zdokonaluje, jsem moc ráda, že jsem si vybrala zrovna tento obor, protože jsem se o pohybu dozvěděla spoustu zajímavých věcí. Během své taneční kariéry jsem si také uvědomovala, že to není obor, kde mohu zůstat až do důchodu a již od roku 2002 jsem se věnovala výuce baletu malých dětí. Postupně jsem v roce 2015 přidala vyučování žáků a studentů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a v roce 2018 ještě navíc výuku dospělých.

_3050325_edited.jpg
_3050260.jpg

Co mě na vedení lekcí nejvíce baví?

Lekce klasického tance pro dospělé je velmi specifická věc. Nejvíce mne na lekcích baví zaujetí zájemců. I přes prvotní rozpaky se nakonec dokáží vyburcovat k velkým výkonům :-)

Když zrovna neučím, tak jsem...

Určitě na půdě Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde vyučuji hlavní obor a koncertní praxi. Mým koníčkem se po skončení kariéry v divadle stalo lezení. Takže určitě někde na lezecké stěně či skále v přírodě. Jinak jsem doma se svými dvěma zlatíčky, kteří mají 3 a 5 let a trávím s nimi veškerý svůj zbylý čas.

BNW_3050116.jpg
bottom of page