top of page
Ariadna Vendelová (SK)

ALL MY SKIRTS

ÚTERÝ 
26. dubna
19:00
Trojhalí

All My Skirts_Ariadna Vendelova (SK) (2).jpg

 Před návštěvou představení si prosím přečtěte aktuálně platná opatření pro kulturní akce. Najdete je zde. Děkujeme a těšíme se na bezpečnou viděnou. 

V tomto sólovém novocirkusovém představení špičkové slovenské akrobatky Ariadny Vendelové symbolizuje akrobatická šála architekturu života člověka-ženy-matky, která hledá svou životní  rovnováhu.

„All My Skirts je analýzou balancujúceho a vznášajúceho sa tela v čase a priestore. Telá, ktoré si pamätá a zabúda, odžíva si, sní, a prebúdza sa po stovkách dní v tiaži osobných identít. Sú to dni, ktoré trvajú večne, a roky, čo tečú ako voda. Životy matiek, nepočuté hlasy žien, neviditeľné telá. Kompromisy, ktoré robíme aby sme prežili. Ultimátne sebapoznanie, spomienky, rituály dneška. Čo zo mňa ešte ostalo?“

All My Skirts_Ariadna Vendelova (SK) (3).jpg

Koncept, choreografie a interpretace: Ariadna Vendelová (SK)

Supervze a dramaturgická asistence: Fred Deb´ (FR)

Hudba: Ivana Mer (SK), Braňo Janitor Findrík (SK)

Světelný design: Róbert Farkaš (SK)

Zvukový design: Braňo Janitor Findrík (SK)

Foto: Diana Dobrescu (SK)

Produkce: Ariadnina Niť, Tabačka Kulturfabrik

 

Projekt vznikl díky finanční podpory Města Košice a K13 – Košického kulturního centra. Rezidenčně projekt podpořili: Tabačka Kulturfabrik (SK); KD Mlejn (ČR); LRDA – Les Rencontres de Danse Aérienne (FR); Fuga – Kultúrne Centrum Kresťanov (SK)

All My Skirts_Ariadna Vendelova (5).jpg

Ariadna Vendelová (SK) je mezinárodně působící vzdušná akrobatka, choreografka a lektorka z Košic, kde vede novocirkusový soubor Lalyra, stdio Lalyra Academy a umělecko-komunitní platformu Ariadnina Niť.

Zaměřuje se na pohybový a choreografický výskum v rámci nového cirkusu a vzdušného tance na šále a kruhu, s přesahem k experimentálním pohybovým instalácím a site-specific performance. Její práce se dotýká tématu těla v čase a prostoru, s jeho tvořivým a metafyzickým potenciálem a lidských, ženských a environmentálních témat. Hluboký vlyv na její přístup k vzdušnému tanci má příroda, jóga a taneční improvizece, také zkušenost mateřství, feminizmus a umělecko-geografická izolace.

Tvoří a spolupracuje na projektoch doma i v zahraničí. Uvedla několik autorských představení (Inner Spaces (2021), All My Skirts (2019/2020), In the Wind (2019), Birds (2018)), vydala krátký taneční film 'A few decades of dying' (2021), účinkovala v Sorry Gold na Dublin FringeFest 2020 s Emily Aoibheann, s kterou také založila a realizuje featival Cat's Paw Experimental Aerial Dance Meeting. Pracovala s Divadlem Na peróne, francouzským souborem Lá Hors De, a má dlouhodobou spolupráci s etablovanou francouzskou umělkyní, choreografkou a akrobatkou Fred Deb´s, s kterou autorsky spolupracovala právě na představení All My Skirts. Vedla workshopy v studiích a na festivalech v Rakousku, Slovensku, Česku či Francii. Byla finalistkou několika mezinárodních soutěží (USA, PL, HU).

bottom of page