Zpět na program

MSI: Tanec s překážkami - LEAD Parkour

x

Detail události

19:00 - 20:30
vstupné dobrovolné

"V našem workshopu objevíte tak trochu jiný parkour. Parkour zaměřený na kreativitu.Těšit se můžete na hravý pohyb v prostředí - budeme dělat různé kroky, poskoky a otočky - jednoduše TANČIT S PŘEKÁŽKAMI. Na úvod vám pro inspiraci ukážeme naše kreace a pak už se pustíme do těch vašich! Rozehřejeme se a rozcvičíme, naučíme vás základní prvky a na závěr to vše poskládáme dohromady do jednoho plynulého pohybu. Be in the motion, feeling emotions."

O parkouru a freeruningu:
"Parkour samotný vznikl na konci 80. let v Paříži, jedná se tedy o poměrně mladou disciplínu. Jejím cílem je naučit se překonávat překážky - ať už fyzické či psychické (ty nás mimochodem brzdí mnohem častěji). V praxi se jedná po plynulý, bezpečný a především efektivní pohyb prostředím. Zatímco free running, který se odštěpil z parkouru, se zaměřuje na vyjádření sebe sama skrze pohyb. U free runningu je hlavním slovem prožitek. Jednoduše cítit pohyb, užívat si ho a být ve flow. Kdybychom se striktně řídili tímto rozdělím, dnešní workshop by se nejspíše jmenoval free running. Parkour je však mnohem vžitějším pojmem, a proto jsme pro zjednodušení použili právě tento název."

O nás, LEAD Parkour:
"Jsme parkourová organizace LEAD. Věříme, že parkour je skvělou průpravou pro každodenní život - překonávání překážek vás totiž neposune pouze fyzicky, ale především psychicky. Pokud to parkouru dovolíte, může vás skvěle naučit, jak se vypořádat s překážkami, které nás potkávají každý den. A přesně tuto myšlenku se snažíme předávat našimi aktivitami. Vedeme pravidelné tréninky a lekce, pořádáme workshopy pro školy ale i veřejnost, organizujeme meetingy či festivaly a samozřejmě nabízíme i parkourová vystoupení a exhibice."

web: www.leadparkour.cz

Facebook, YouTube a Instagramu: LEAD Parkour

.

Zpět na program

cooltour        mk         moap


Další partneři